NTP RS

Shopping cart

Subtotal $0.00

View cartCheckout

Одржан стратешки округли сто о научно-технолошкој сарадњи Републике Српске и Санкт Петербурга

У просторијама Привредне коморе Републике Српске одржан је стратешки округли сто у организацији Научно-технолошког парка Републике Српске и Привредне коморе Републике Српске, у сарадњи са Агенцијом за информационо-комуникационе технологије Републике Српске и Технопарк Санкт Петербург, а у оквиру Дана Санкт Петербурга у Републици Српској.

Овај догађај окупио је представнике институција, привреде, научно-истраживачке заједнице и технолошког сектора с циљем јачања међународне сарадње и размјене искустава у области иновација, дигитализације и развоја технолошких екосистема.

Током округлог стола разговарано је о модалитетима научно-технолошке сарадње између Републике Српске и Санкт Петербурга, са посебним фокусом на идентификацију кључних области сарадње и највећих потреба привреде и научне заједнице. Посебна пажња посвећена је и улози технопаркова и технолошких заједница у развоју билатералне сарадње, као и значају повезивања иновационих екосистема у контексту савремених глобалних изазова и технолошке независности.

Учесници су истакли значај институционалног повезивања, размјене знања и креирања заједничких иницијатива које могу допринијети развоју нових технологија, подршци стартап екосистему и унапређењу конкурентности привреде.

Организатори су поручили да овај округли сто представља важан корак ка успостављању дугорочне сарадње између иновационих и научно-технолошких организација Републике Српске и Санкт Петербурга, те основ за будуће заједничке пројекте и партнерства.